Informace k fotografování dětí 8-12 měsíců (sedící alespoň částečně)

Ideální období na focení je kolem 8-9.měsíce, kdy miminko začíná sedět, ale ještě se moc nebatolí pryč. Je to asi nejideálnější období na focení, máme hodně možností, pokud už dítko sedí.

OBČERSTVENÍ
Pro batolátka je dobré vzít i různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-).

OBLEČENÍ, REKVIZITY
Vyberte různé barvy oblečení, raději prosím zvolte oblečení bez výrazných obrázků. Pro kluky hezky vypadají košile, riflíky, klidně kšandy apod., pro holčičky vezměte alespoň jedny šaty, ale vezměte i kombinaci s kalhotami, ať je na výběr. Batolátkům fotím i fotografii bez oblečení, pokud chcete.
Jako doplňky lze využít v ateliéru např. kufry, tutu sukýnky, námořnické doplňky, kuchařský motiv, košíky a vědra na sezení
Na společné fotografie je dobré barevně sladit vaše oblečen, nejlépe bez nápisů a obrázků. Fotím většinou naboso bez ponožek

JAK TO PROBÍHÁ

Fotografování trvá většinou 1 hodinu včetně převlékání. Není mým cílem vaše děti unavit tak, aby plakaly, takže děláme během fotografování přestávky, kdy si dají pití a něco dobrého, co jim vezmete s sebou a co mají rády.
• Můžete si předem vybrat na webu typ fotografií, které se vám líbí a před fotografováním se můžeme domluvit na konkrétních motivech.
• Častější varianta - pro fotografování vám sama vyberu motivy, které se hodí k typu a oblečení vašeho dítěte, podle toho, co si s sebou donesete nebo co si vyberete z dekorací ve fotoateliéru a také podle toho, co vaše dítko zabaví.

KDY FOTIT
Základem je, aby děti byly vyspané a ne mrzuté z únavy. Vyberte proto termín během dne, který bude odpovídat jejich dennímu režimu.

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Buďte s dětmi trpěliví!!! Naším úkolem bude je společně rozesmát. Takže s sebou vezměte dobrou náladu a trpělivost a odmění se vám za to nezapomenutelnými okamžiky.