Jak se připravit na fotografování společných rodinných fotografií?

Na společné fotografie více dětí nebo celé rodiny je dobré barevně sladit vaše oblečení. Dobře vypadá bílá barva, ale můžete zvolit i jinou, přizpůsobíme tomu pozadí. Pokud nechcete černobílé fotografie nebo fotografie typu intimní bodové svícení, je lepší se vyhnout černé barvě na triku a košili. Černá na fotografii potom působí trochu smutně. Také dobře vypadá, když jste barevně nakombinovaní. Nejlépe vypadá oblečení bez nápisů. Pokud si s oblečení nevíte rady, vezměte toho více a nakombinuji to na místě.

Fotím většinou na boso bez ponožek. Pokud vyloženě nechcete, je dobré aspoň sladit barevně ponožky. Ale skutečně nejhezčí a nejpřirozenější je to na boso.

Babička a dědeček?

Pokud chcete mít na fotografiích i babičku a dědečka, dá se to domluvit a můžete je vzít s sebou. Ale pozor, každý další člověk navíc kromě nejbližší rodiny děti hodně rozptyluje.

Focení více rodin najednou
Pokud chcete fotit společné fotografie více rodin + např. babička a dědeček, myslete prosím na to, že je lepší udělat to venku. Na ateliérové pozadí mi vejdou dobře tak 4 dospělí + děti, více moc ne. Také, pokud chcete společně více rodin, počítejte prosím s tím, že děti jsou potom při focení více roztěkané, není na to focení ten správný klid, lepší je proto fotit napřed jednu rodinu, potom společné fotografie a potom další rodinu tak, abychom měli při focení hodně lidí najednou na nejkratší možnou dobu.

Pokud chcete rodinné fotografie s většími dětmi (od 4 let), přečtěte si prosím předem informace zde: focení od 4 let

Vaše domácí mazlíčky fotívám v 99% pouze společně s vámi venku, ne v ateliéru, děkuji za pochopení.